Kapela Timingeriu

timingeriu

Kapela Timingeriu to rodzinny zespół powstały z naturalnej potrzeby doświadczania muzyki, jako sytuacji w konkretnym miejscu, czasie i kontekście. Są absolutnie niezwykli i szalenie oryginalni, swoją żywiołowością zarażają publiczność, wciągając ją w świat dźwięków i wspólnej zabawy.

– Muzykowanie jest dla nas pretekstem do spotkania, sytuacją żywą i otwartą – mówią o sobie. – Gramy i śpiewamy głównie muzykę cygańską, bałkańską i żydowską oraz inne piękne melodie i piosenki – znane i lubiane, a także zapomniane i na nowo odkryte. Nasze wspólne granie zaczęło się od podróży do Rumunii kilka lat temu. Od tamtej pory w miarę możliwości nie ruszamy się już bez instrumentów, bo muzyka stała się dla nas sposobem na podróżowanie i poznawanie. Nasze granie to podróże i powroty na domową kanapę, to spotkania – na chwilę, lub na dłużej, jeśli nam razem po drodze, to sposób na bycie razem.
Koncerty zespołu to unikalne połączenie granej i śpiewanej na żywo muzyki z szerokim wachlarzem popisów kuglarskich i tanecznych.
W skład grupy wchodzą: Katarzyna Kapela Timingeriu (skrzypce, śpiew), Jacek Timingeriu (akordeon, śpiew), Ewa Timingeriu (klarnet, śpiew), Mikołaj Nowicki (kontrabas), Jędrzej Kuziela (instrumenty perkusyjne) i inni.

3 czerwca, godz. 18 – Manufaktura; godz. 20 – Off Piotrkowska
4 czerwca, godz. 18 – Off Piotrkowska; godz. 21 – Pasaż Róży, Piotrkowska 3