Sinfonia Viva

sinfonia_viva

Dwie złote i jedna platynowa płyta na koncie. Udział w nagraniach płyt najlepszych polskich wykonawców. Dwie nominacje do Fryderyków. Tournee po Europie z supergrupą YES. Nagrania Chopina w ich wykonaniu poleciały w kosmos na pokładzie wahadłowca Endeavour. To tylko kilka z sukcesów na koncie znakomitej warszawskiej orkiestry Sinfonia Viva.
Sinfonia Viva powstała w 1998 roku z inicjatywy Tomasza Radziwonowicza – skrzypka, solisty, kameralisty, aranżera, kompozytora i dyrygenta. Orkiestra współpracuje ze znakomitymi artystami. Ma w swoim dorobku udział w nagraniu wielu płyt, m.in.  „3” i „4” Andrzeja Smolika, „Uniesienie” Anny Marii Jopek, „Jest Cudnie” Maryli Rodowicz, „Muzyka i Ekran” Henryka Miśkiewicza, „Looking For Balance” Krzysztofa Herdzina. W powiększonym składzie, pod nazwą Classic Entertainment, współpracowała z brytyjską supergurpą YES, z którą odbyła tournée po Europie, promując płytę „Magnification”.
Nagrody Sinfonia Viva: w 2011 roku 2 płyty: z muzyką Waldemara Kazaneckiego oraz Krzysztofa Komedy, wydane w serii „Wielcy kompozytorzy filmowi” zyskały status złotych. Album „Najpiękniejsze polskie piosenki o miłości” otrzymał status platynowego. W roku 2015 orkiestra otrzymała prestiżową nagrodę „Złotego Orfeusza” – „Les Orphee de l’ Academie du Disque lirique” za płytę z nagraniem dzieła Pasquale Anfossiego „Oratorio la morte di San Filippo Neri” przyznawaną przez Academie du Disque Lyrique we Francji. Sinfonia Viva gra klasykę i jazz, słynne serenady i muzykę filmową, walce i tanga, miniatury i wielkie oratoria.
Orkiestra ma na koncie m.in. prawykonanie Requiem Maurice’a Durufle’go wraz z Deutsch Französischer Chor z Berlina pod dyrekcją Briana Kruse’a Smitha, koncert w Norymberdze z okazji dziesięciolecia podpisania traktatu polsko-niemieckiego „O Dobrym Sąsiedztwie i Współpracy”, a także udział w prestiżowym Menuhin Festival Gstaad w Szwajcarii.

Sinfonia Viva

Dyrygent: Tomasz Radziwonowicz

Karol Radziwonowicz – fortepian

W programie:  

Sergiusz Rachmaninow

Wokaliza

Fryderyk Chopin
Koncert fortepianowy f-moll op. 21

Maestoso
Larghetto
Allegro vivace

Dymitr Szostakowicz

Symfonia kameralna op. 110 bis „Pamięci ofiar faszyzmu i wojny”

Largo
Allegro molto
Allegretto
Largo
Largo

4 czerwca, godz. 16 –  Kościół Ewangelicko-Augsburski, Piotrkowska 283