Atelier Fotograficzne

atelier

To wyjątkowa pracownia. Dzięki niej dzieci z zaniedbanej społecznie dzielnicy, pod okiem wybitnych fotografików uczyć się będą profesji fotografa i fotoreportera. W czasie kilkudniowej zabawy z aparatem poznają podstawy kompozycji i kadrowania, będą też dokumentować festiwalowe koncerty, pokazy i spektakle. Dziecięce zdjęcia stworzą niezwykłą relację festiwalu z zupełnie nowej perspektywy. Atelier przy ulicy Wschodniej 51 stopniowo, dzień po dniu, zmieni się w galerię prac młodych uczestników projektu, którą odwiedzać będzie można przez cały czas trwania festiwalu. Później prace utrwalone zostaną w albumie podsumowującym projekt.
Materialną nagrodą za pracę będą aparaty, które mali fotograficy dostaną na własność podczas finisażu projektu. Jednak najważniejsza będzie satysfakcja z udziału w niecodziennej fotograficznej przygodzie i stworzenia własnych, cennych fotograficznych dzieł – bo  projekt, ma  przede wszystkim wzmacniać poczucie wartości dzieci z zaniedbanego ekonomicznie i społecznie centrum miasta. Wyrwać je z dziedziczonej bezsilności, dać wewnętrzną siłę do działania i walki o własną przyszłość.
Partnerem wydarzenia jest Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne. ŁTF powstało w 1949 roku, początkowo jako Oddział Polskiego Towarzystwa Fotograficznego. Od 1957 r. posiada przy Piotrkowskiej 102 własną siedzibę, gdzie od samego początku prowadzi publiczną Galerię Fotografii, prezentującą wszystkie tendencje i postawy twórcze w fotografii artystycznej.

1 czerwca, godz. 16 – WERNISAŻ – Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne – Piotrkowska 102
5 czerwca, godz. 16 – FINISAŻ – Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne – Piotrkowska 102