Stanisława Celińska

celinska

Stanisława Celińska –  jedna z najwybitniejszych i najbardziej lubianych polskich aktorek, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. W 2015 roku wydała dwa odnoszące ogromny sukces albumy muzyczne. Album „Atramentowa”, z którego piosenki usłyszymy w Łodzi, kilka tygodni po ukazaniu zyskał statut platynowej płyty. Artystka odgrywa swoją kolejną wspaniałą rolę – rolę piosenkarki, która wie o czym śpiewa i wie, jak przyciągnąć słuchacza wykorzystując całą paletę emocji.
Wszystko zaczęło się od „Atramentowej Rumby”, którą Maciej Muraszko i Marcin Sosnowski napisali specjalnie dla niej. Razem z latynoamerykańskim zespołem Los Locos artystka zaprezentowała ją w Koncercie Premier 46 Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2009 roku. Po tym występie okrzyknięto ją polską Cesarią Evorą.  Tak jak kiedyś Cesaria – potrafi zaczarować słuchaczy swoim charyzmatycznym głosem.  Publiczność, nie tylko festiwalowa, dała się porwać także temu, że pomimo wielu swoich zachwiań życiowych i przeciwności losu Celińska po prostu kocha życie.
Na tej wyjątkowej płycie można usłyszeć utwory skomponowane i przygotowane przez uznanych autorów specjalnie dla Stanisławy Celińskiej. Niezwykłe teksty do kompozycji Macieja Muraszko napisali Wojciech Młynarski, Dorota Czupkiewicz oraz Muniek Staszczyk i Marcin Sosnowski. Artystce towarzyszą wybitni muzycy młodego pokolenia z Polski i artyści z Ukrainy

„Atramentowa”, po ogromnym sukcesie, niedawno doczekała się swojej kontynuacji. „Atramentowa…Suplement” to siedem nowych klimatycznych utworów, zaśpiewanych przez Celińską do muzyki Macieja Muraszki. Wydawnictwo zawiera ponadto dwa covery: „Pod papugami” z repertuaru Czesława Niemena oraz brazylijski przebój „Manha De Carnaval”. Słowa polskie do tego utworu, który w wielu różnych wykonaniach znają melomani z całego świata, artystka napisała sama.

2 czerwca, godz. 20 – Manufaktura, mały rynek

UWAGA: Obowiązuje rezerwacja miejsc siedzących.