Zapraszamy!

Festiwal Łódź Czterech Kultur jest corocznym wydarzeniem artystyczno-społecznym, odwołującym się do mitu założycielskiego Łodzi: miasta stworzonego przez Niemców, Polaków, Rosjan i Żydów, będącego najszybciej rozwijającą się metropolią Europy końca XIX wieku. U podstaw sukcesu Łodzi leżała gotowość mieszkańców do asymilacji kolejnych fal imigrantów oraz umiejętność rozwiązywania problemów miasta ponad podziałami narodowymi i religijnymi. Nie przypadkiem Łódź nazwano Nowym Jorkiem Europy.

Tegoroczna edycja rozpocznie się 30 maja i potrwa do 5 czerwca. Pokażemy spektakle teatralne, zaprezentujemy koncerty i recitale, zorganizujemy warsztaty twórcze dla dzieci. Widzowie ponownie będą mieli okazję spotkać się z wybitnymi artystami nie tylko z kręgu czterech kultur, ale również z innych krajów europejskich.

Wspólne święto kultury poprzedzi w tym roku spektakularne wydarzenie, jakim będzie Prolog. Na Rynku Manufaktury wystąpi hiszpański teatr Carros de Foc, który zaprosiliśmy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Widzów, którzy po ubiegłorocznej wizycie Hiszpanów koniecznie pragnęli zobaczyć ich po raz drugi.

Miejscami naszych realizacji będą sale koncertowe, kościoły, ulice, wielkie place (oczywiście wspomniany Rynek Manufaktury), ale również tak bardzo lubiane przez łodzian i twórców podwórka. Bądźcie Państwo z nami. Zapraszamy.

&nbps;