Wielkie szczury w Łodzi!

Czy dzieci lubią szczury? A czy szczury mogą założyć kapelę? Okazuje się, że tak – niemieccy artyści zachwycili Łodzian.

Pas Par Tout to zespół ulicznych aktorów-klownów. W roku ubiegłym zachwycili publiczność na Piotrkowskiej wcielając się w postać rozbrykanego słonia. Podczas tegorocznej edycji wystąpili trzykrotnie jako szczurzy zespół rockowy. „Die Ratten Kommen” tak zatytułowali spektakl – prawdziwą paradę dowcipu i humoru.
O szczurzych występach pozytywnie wypowiedziała się Izabella Adamczewska na łamach ‘Gazety Wyborczej”.
http://lodz.wyborcza.pl/lodz/1,35153,20169486,festiwal-czterech-kultur-niemieckie-szczury-przyjechaly-do.html

 

paspartout1

paspartout2

paspartout3
Zdjęcia: Urszula Karpińska
Historia zespołu Pas Par Tout zaczyna się w latach dziewięćdziesiątych, kiedy grupa młodych aktorów spotkała się w Clown-Workshop w Andaluzji i postanowiła założyć własny teatr. W 1993 otworzyli Les Frites Foutues, który w 2004 roku zmienił nazwę na Pas Par Tout.
Pas Par Tout zaczął grać na festiwalach, scenach krajowych i międzynarodowych. Grupa wystąpiła między innymi na Street Show Festival w Waszyngtonie, Street Festival w Norfolk, White Nights Carnival w Petersburgu, Just For Laugh festival w Manchesterze czy Street Festival w Katarze. Zespół zdobył nagrodę Baden-Würtembergischen Kleinkunstpreis, przyznawanej młodym, utalentowanym artystom.
Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Łódź Czterech Kultur aktorzy wystąpili trzykrotnie: na rynku Manufaktury, przyPiotrkowskiej 26 oraz Piotrkowskiej 102. Wszędzie towarzyszyły im śmiech, radość i zabawa.

&nbps;