Akademia Filmowa Rossmanna – finał

Sławomir Kalwinek, prodziekan Wydziału Reżyserii Łódzkiej Szkoły Filmowej jest autorem tego niecodziennego pomysłu. Kilkanaścioro dzieci w ciągu dziesięciu festiwalowych dni zrealizowało własne materiały filmowe za pomocą telefonów komórkowych.
Film, jaki powstał można obejrzeć tu
/galeria/akademia-filmowa-rossmanna-2/#Start

 
Praca nad nim dała wiele radości dzieci z wykluczonych społecznie środowisk łódzkiego śródmieścia, z tzw. rejonów ścisłej biedy. Tematyka dziecięcych filmowych impresji oscylowała wokół życia rodzinnego, domu, podwórka: „moja ulica”, „moja rodzina”, „mój dom”.
Zanim jednak młodzi operatorzy obrazu ruszyli na reporterskie poszukiwania uczestniczyli w dwudniowej sesji poświęconej sposobom rejestracji oraz tematyce warsztatów.
Powstałe filmiki są prezentowane w bardzo specyficzny sposób: jako tak zwane crossmedia w Internecie. Oznacza to, że opowieść złożona z krótkich epizodów jest prezentowana w sposób nielinearny. Widz ma możliwość „przeskakiwać” od jednego epizodu do drugiego i sam będzie mógł decydować, który fragment w danym momencie jest dla niego ważny.
W pracy wspierali dzieci profesjonalni operatorzy, którzy zrealizowali materiał „tradycyjny”, by dziecięca opowieść zachowała jednak spójny charakter.

rossmann

rossmann2

rossmann3

 

Zdjęcia: Urszula Karpińska

&nbps;