Na stronie Patrona

TVP Kultura – Telewizja Polska S.A.

Festiwal Łódź Czterech Kultur jest corocznym wydarzeniem artystycznym, odwołującym się do mitu założycielskiego Łodzi: miasta stworzonego przez Niemców, Polaków, Rosjan i Żydów. Na festiwal, który w tym roku rozpocznie się 20 maja i potrwa do 5 czerwca, przyjeżdżają artyści niemal z całej Europy.

Uczestnicy festiwalu, odbywającego się pod hasłem „Obcy nadchodzą”, zobaczą m.in. kilkanaście spektakli teatralnych – od małych form („Piotrkowska 26. Brama” Leszka Mądzika) przez teatr groteski Pas Par Tout i posługujący się językiem cyrku Cie Underclouds, aż po gigantyczne widowisko Teatru Carros de Foc, angażującego kilkunastometrowej wielkości marionety.

Podczas licznych koncertów zaprezentują się m.in.: Dhafer Joussef (grający na arabskiej lutni oud) ze słynnym już „Birds Requiem”, Orkiestra Naxos Milo Kurtisa, Stanisława Celińska, Karol Radziwonowicz i Sinfonia Viva, Piotr Rogucki, Andrzej Bauer i jego kwartet wiolonczelowy a także niesamowite orkiestry i kapele uliczne: Kermesz al’est, Ruach, Kapela Timingeriu i Vratch.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Zapraszamy na ulicę Piotrkowską, na łódzkie podwórka i do pałaców, do świątyń i Manufaktury.

więcej na TVP Kultura – Telewizja Polska S.A..

&nbps;