Mądzik w Wytwórni i Bramie

„Lustro” i Piotrkowska 26: dwa adresy, dwa spektakle

„Lustro” – dwudziesty, autorski spektakl wybitnego polskiego twórcy – Leszka Mądzika (scenariusz, reżyseria, scenografia) to teatralna propozycja Festiwalu Łódź Czterech Kultur. Artyści Sceny Plastycznej KUL zaprezentują przedstawienie 5 czerwca w Wytwórni dwukrotnie: o godz. 17 i 18.30 (przypominamy o rezerwacji miejsc siedzących).

Tym razem inspiracją do powstania dzieła była twórczość Brunona Schulza.  Sam Leszek Mądzik tak mówi o „Lustrze”: – To więcej niż odbicie, bardziej potrzeba zajrzenia do wnętrza w sferę emocji, wrażliwości utrwalających silnie piętno obsesji, lęków, fascynacji czy tragicznego losu, które wypełniło krótkie życie Brunona Schulza. Ożywiony obraz przywołujący przeczucia ogarniające tego niepozornego nauczyciela rysunku drohobyckiego gimnazjum pragnie wraz z widzem udać się w tę wędrówkę u której końca jawi się otchłań z niemymi świadkami, których milczenie potęguje dramat człowieka.

Leszek Mądzik to artysta, który ma zapewnione osobne rozdziały zarówno w historii teatru, jak i plastyki. Założyciel i szef Sceny Plastycznej KUL, autor plakatów i grafiki książkowej. Jeden z najwszechstronniejszych polskich twórców, znany w świecie z sugestywnego i absolutnie niepowtarzalnego stylu. Specjalnie dla Festiwalu przygotuje spektakl „Piotrkowska 26. Brama”. Premiera  4 czerwca o godz. 21.30. Drugi spektakl – 5 czerwca o godz. 21.15. Na oba przedstawienia rezerwujemy miejsca siedzące.

&nbps;