Kwartet Wiolonczelowy Andrzeja Bauera

FŁ4K A.Bauer-_-fot.-Jan-BebelDziś również Festiwal gościć będzie niezwykły kwartet wiolonczelowy, utworzony przez Andrzeja Bauera, Magdalenę Bojanowicz, Bartosza Koziaka i Marcina Zdunika. Koncert odbędzie się o godz. 17:00 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15.

 

Magdalena Bojanowicz – jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Zenona Brzewskiego w Warszawie, gdzie kształciła się w zakresie gry na wiolonczeli pod kierunkiem prof. Andrzeja Orkisza. W 2010 roku ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Andrzeja Bauera. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich w Brukseli, Salzburgu, Pineswang (Austria), Kronberg (Niemcy), gdzie pracowała pod okiem wybitnych wiolonczelistów, jak Philippe Muller, Julius Berger, Claus Reichardt, Victoria Yagling, Kazimierz Michalik czy Arto Noras.

 

Bartosz Koziak – jest zwycięzcą III Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego w 2001 r. w Warszawie, zdobywcą II nagrody w konkursach Isang Yun’a w Tongyeong (Korea) i Kijowie im. Mikola Lysenki, laureatem oraz zdobywcą nagrody specjalnej w konkursie „Praska Wiosna”. Otrzymał także nagrody na Konkursach im. P. Czajkowskiego w Moskwie oraz ARD w Monachium.

 

Marcin Zdunik – jest również absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Andrzeja Bauera (dyplom z wyróżnieniem oraz odznaczeniem Magna cum Laude) oraz Instytutu Muzykologii Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego (I nagroda w Konkursie im. Zofii Lissy na najlepszą pracę magisterską). Studiował także w Leopold Mozart Zentrum w Augsburgu pod kierunkiem Juliusa Bergera. Był wielokrotnie nagradzany na międzynarodowych konkursach i festiwalach muzycznych. W 2007 roku został laureatem Grand Prix, I Nagrody oraz 9 innych nagród w VI Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

 

Sylwetkę Andrzeja Bauera przybliżamy tutaj Andrzej Bauer

FŁ4K A_Bauer_Tomasz_Kulak-small FŁ4K A_Bauer_Maciej_Kłyś_2014_small

 

Cztery kultury – cztery wiolonczele

Wykonawcy: Andrzej Bauer, Magdalena Bojanowicz, Bartosz Koziak, Marcin Zdunik

 

W programie koncertu:

Gesualdo da Venosa

2 Madrigali

Asciugate i begli occhi

Moro, lasso, al mio duolo

Dymitr Szostakowicz

Koncert wiolonczelowy Es-dur op. 107

Allegretto

Moderato

Cadenza – Attacca

Allegro con moto

przerwa

Arvo Pärt

Summa

Robert Schumann

Koncert wiolonczelowy a-moll op.129

Nicht zu schnell

Langsam

Sehr lebhaft

 

Zdjęcia: mat. pras. organizatora

&nbps;